Dlaczego książka to świetny prezent na Dzień Matki?

Dzień Matki to dla większości z nas ważna okazja. Aby sprawić mamie przyjemność i pokazać jej, że o niej pamiętamy, rozglądamy się za odpowiednim upominkiem. Ciekawa pozycja książkowa może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jakiego rodzaju lektura będzie dobrym wyborem? Czy istnieją książki na tyle uniwersalne, że przypadną do gustu każdej rodzicielce?

Literatura kobieca, czyli niesamowite historie poruszające damską część społeczeństwa

Gdy nie mamy pewności, jaki gust czytelniczy posiada obdarowywana osoba, najlepiej sięgać po bestsellery należące do popularnych kategorii książkowych. Jeśli szykujemy się na taką okazję jak Dzień Matki prezent w postaci typowo kobiecej powieści obyczajowej sprawdzi się idealnie. Nie musi być to “365 dni” Blanki Lipińskiej, choć oczywiście nie powinno się unikać książek odważnych i budzących kontrowersje. Bezpieczniejszym i bardziej uniwersalnym wyborem są na przykład uwielbiane przez kobiety tytuły wychodzące spod pióra Nicholasa Sparksa. “Jesienna miłość” czy “Na zakręcie” to lektury, które wzruszają do łez, gdyż pokazują, jakie trudności stawia przed nami życie i jak ważną rolę odgrywa w nim podążanie za głosem serca. Bohaterowie wykreowani tak, że wydają się nam bliscy to charakterystyczna cecha powieści Sparksa. Dzięki niej mocno angażujemy się w lekturę i utożsamiamy z przedstawionymi wydarzeniami.

Przygody i zagadki kryminalne na kartach powieści


Wśród książek, po które chętnie sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, niewątpliwie znajdują się kryminały. W gronie polskich pisarzy znajdziemy wielu mistrzów gatunku, co sprawia, że nowości wydawnicze pojawiają się z dużą częstotliwością. Warto zwrócić uwagę na twórczość Remigiusza Mroza, Katarzyny Bondy czy Olgi Rudnickiej. Gdy nasza mama jest miłośniczką kryminałów, na Dzień Matki prezent taki jak kolejna powieść sensacyjna do kolekcji na pewno sprawi jej mnóstwo radości. Na czym polega fenomen tego rodzaju literatury? Wątki kryminalne trzymają czytelnika w napięciu i zachęcają go do podejmowania analizy i dedukcji. Rozwiązania fabularne zastosowane przez autorów często okazują się na tyle zaskakujące, że na długo pozostają w pamięci czytelników. Dobry kryminał to świetny sposób na spędzenie wieczoru, relaks i oderwanie się od codziennych obowiązków. Dlatego ten rodzaj książki możemy kupić na prezent niemal każdej bliskiej nam osobie. Szczególnie, gdy wiemy, że była ona fanką ekranizacji danego tytułu. W takiej sytuacji porównywanie wersji telewizyjnej i książkowej może okazać się niezwykle pasjonującym zajęciem.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com